BAKACAK Mühendislik Tesisatçı

Tesisatçı plan, proje, taahhüt, uygulama

BAKACAK Yapı Mühendislik

0538 527 5015 0538 527 5015
tesisatçı, su tesisatçısı, doğalgaz tesisatçısı, mekanik tesisat, havalandırma tesisatı, bakır boru tesisatı...

BAKACAK Mühendislik - Buhar Tesisatı

Her türlü tesisat işleriniz için bizi arayabilirsiniz. Hizmet sunduğumuz konulardan bazıları;
İnşaat Tesisat İşleri Kombi Takma İşleri Radyatör Takma İşleri Demir Boru İşleri Plastik Boru İşleri Su Borusu İşleri Tuvalet İşleri Boru Patlağı İşleri Kombi Değişimi İşleri Petek Değişimi İşleri Musluk Değişimi İşleri Çeşme Değişimi İşleri Tesisat Kontrol İşleri Doğalgaz Kaçağı İşleri Kat Kaloriferi İşleri Duşakabin İşleri Vitrifiye İşleri Klozet İşleri Lavabo İşleri Batarya İşleriBakır Tesisat İşleriYoğuşmalı Kombi İşleriDoğalgaz Malzeme SatışlarıHidrofor Kurulumu İşleri

E-Posta: bakacakyapi@gmail.com
0538 527 5015 0538 527 5015
  • yerden ısıtma sistemleri
  • havalandırma sistemleri
  • VRF klima sistemleri
Buhar geçmişte olduğu gibi günümüzde de yeri doldurulamayan, çok iyi özellikleri olan bir ısı transfer akışkanıdır. Endüstride ve güç üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Buna karşılık buhar tesisatı sıcak su, kaynar su veya termik yağlara göre çok karmaşıktır. Yapımda ve işletmede bilgi ve özen ister.
Buhar tesisatı aşağıdaki sistemlere ayrılabilir :
  • Buhar kazanı sistemi
  • Yakıt devresi sistemi
  • Su besleme sistemi
  • Kazan dairesindeki buhar devresi
  • Buhar kullanım devresi
  • Kondens devresi
  • Isı ekonomisiyle ilgili cihaz ve devreler

Proses amaçlı bir buhar sistemini çeşitli alt sistemler halinde incelemek mümkündür. Birinci alt sistem yakıt hazırlama ve yakma sistemidir. Bu bildiride endüstride buhar üretiminde en yaygın kullanılan fuel oil yakma sistemleri üzerinde durulmuştur. Fuel oil yakılmasında, yakıtın ısıtılması ana işlemdir. İkinci alt sistem olarak su hazırlama ele alınabilir. Suyun buhar kazanına beslenmeden önce hazırlanması gerekir. Bu işlemler içinde suyun filtrelenmesi, yumuşatılması, gazının alınması ve ön ısıtılması sayılabilir. Üçüncü alt sistem buhar hatlarıdır. Buhar hatlarının tesisi belirli tekniklerin uygulanmasını gerektirir. Aynı zamanda buhar hatlarının tasarımı yakıt tüketimi ve proses kalitesini doğrudan etkiler.
Dördüncü alt sistem kondens hatlarıdır. Buhar tesislerinin işletme açısından en problemli bölümü kondens hatlarıdır. Kondens mümkün olduğu kadar geri döndürülmeli, kondens hatları tekniğine uygun olmalı ve kondensteki enerji geri kazanılmalıdır. Beşinci ve altıncı sistemler olarak kazan üzerindeki emniyet ve kontrol elemanları ile buhar sistemindeki enerji geri kazanmaya veya tasarrufuna yönelik cihazlar ifade edilebilir.
0538 527 5015 0538 527 5015

Konular

Buhar Tesisatı Plan Proje Uygulama

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

E-Posta: bakacakyapi@gmail.com
0538 527 5015 0538 527 5015